Sukcesywnie będę tutaj dodawała książki o rozwoju, które warto przeczytać. ? Miłej lektury! ?

Nick Vujicic „Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń”

Nick Vujicic „Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń”

Nick Vujicic „Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń” to…

Inspiracja dla mnie niezwykła. Nick Vujicic urodził się bez rąk i nóg. Mimo ich braku, osiągnął o niebo więcej niż wiele milionów ludzi z rękami i nogami. Kiedy spotykam na swej życiowej drodze ludzi, którzy są bardzo wyczerpani mentalnie, proponuję im obejrzenie czterominutowego filmu z Nickiem. Ten film pokazuje dobitnie, że ograniczenia istnieją tylko w naszej głowie. Na mnie działa tak, że robi mi się co najmniej głupio, że jakaś błahostka zabiera mi czas i energię, o narzekaniu już nie wspominając. Nick może bez rąk i nóg, a ja? Na czym się skupiam? Na przeszkodach czy rozwiązaniach? Gorąco polecam ten filmik.

Trzy rzeczy, które zrobiły na mnie największe wrażenie w tej książce?

  1. Stwierdzenie, że Bóg ma wobec nas plan i któregoś dnia go ujawni.
  2. Inne spojrzenie na porażkę, używane w coachingu na niemalże na każdej sesji. Porażka to tak naprawdę próby i przeciwności, które są naturalną częścią naszej ludzkiej egzystencji. Porażka to skuteczny nauczyciel, który buduje charakter, motywuje i pomaga docenić sukces.
  3. Przy spełnianiu marzeń istnieje pokusa, by się poddać. Nick zachęca nas do tego, by wytrwać jeszcze jeden dzień, potem tydzień i miesiąc, bo wytrwałość przekłada się na skuteczność.

Jakie są jeszcze inspiracje? Przeczytaj książkę. Zalecam nie raz i nie dwa. Za każdym razem dostrzeżesz jej nowe piękno.

? Miłej lektury! ?